Český pavilon se na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji nachází v sektoru o udržitelnosti. Už od 1. října návštěvníkům umožňuje zažít intenzivní sondu do technologií, měnící vzduch ve vodu či suchou poušť v kvetoucí zahradu. Na pozemku s plochou 2 200 metrů čtverečních se objevuje i náhled do budoucnosti a možností trojrozměrného tisku, ale nechybí ani expozice podnikající pouť do dávné historie. Součástí výstavy, trvající až do 31. března 2022 je materiál, který v zemi na svoje objevení čekal 6000 let. Subfosilní dřevo.
Do dávnověku za pomoci 3D Grafiky
Chystaný dokument umožní nahlédnout do příběhu subfosilního dřeva a jeho struktur, nechat se polapit neopakovatelnou barvou a kresbou, kombinací tmavě hnědých, šedostříbrných a modročerných zón. Podle slov týmu z Mošnova u Ostravy bude dokumentární film o subfosilním dřevě kombinací klasických filmařských záběrů a nejmodernějších technologií zobrazení. Kromě zachycení expozice v rámci Českého pavilonu se divák přenese hluboko do historie, ke vzniku subfosilního dřeva, a to za pomoci 3D grafiky. „Promítání hotového snímku je naplánováno v největších muzeích po celém světě, jako součást jejich stálé expozice“ sdělila Kristína Polakovičová, manažerka Ateliéru Mošnov.
Samotný ateliér má za sebou díky své rozloze 950 m2 a technice, včetně zařízení vlastní výroby, už řadu projektů pracující s videem a 3D zobrazením.
Dle manažerky vznikl jako reakce na nedostatek produktových fotografů na domácím trhu, ale každým rokem rozšiřoval své služby, aby v současnosti svým klientům zajistil produktovou fotografii, video / TV produkci, 360° fotografii, 3D animaci i kompletní marketingovou strategii. Přinášet zajímavé příběhy, jako je spolupráce se Subfossil OAK, pak představuje dokonalé spojení všech pilířů, na kterých ateliér stojí, dodává Kristína Polakovičová.
Tisková zpráva společnosti Ateliér Mošnov
Doporučujeme




