Šestimetrový dřevěný domek s obrazem pálavské stolové hory přes celou přední stěnu a vypáleným jménem „Czechia Uncorked“ na dřevěné ceduli, patřil mezi ty nejnavštěvovanější.
Téměř 20 000 návštěvníků tak mělo možnost nejen zjistit, že v Čechách a na Moravě jsou velmi atraktivní vinařské regiony, ale také že Česká republika produkuje kvalitní a výborná vína.
Součástí prezentace a degustace byly i služby firmy Tasting Class, v regionu nejslavnější společnosti na degustace a prezentace vín a piva. Překvapení hosté si tak mohli přímo od majitelky Lindsay Trivers vyslechnout, jaké poklady v ČR máme a že je region plně připraven jak na turismus, tak na export obdivuhodných vín. Lindsay, která byla mimochodem letos vybrána mezi 50 nejdůležitějších žen světa alkoholu a zároveň mezi tři nejlepší, co se týká edukace someliérů a profesionálů, si česká vína zamilovala během letošní incomingové mise po českých a moravských vinařstvích.
ExportMag.cz: Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska oslavil 100 let a začíná prodávat i do zahraničí
Díky blízké spolupráci ambasády a organizátora festivalu se povedlo česká vína dostat na místní velmi náročný trh a otestovat, jaká mají největší potenciál přímo z pohledu obyvatel SAE. Kromě veřejnosti byli na festival pozvání profesionálové z gastronomických oborů a distributoři alkoholu, kterým byla vína blíže představena včetně profesionální degustace. Celkem se na festivalu představilo šest moravských vinařství, která nebyla vybrána náhodou, ale prošla předvýběrem místního distributora již během srpnové incomingové mise. Akce tak nefungovala pouze jako klasická účast na veletrhu, ale především jako aktivační úvod našich vín na emirátský trh.
Reakce návštěvníků byla ještě mnohem pozitivnější, než se čekalo. Místnímu distributorovi se tím potvrdilo, že naše vína má smysl importovat. I z toho důvodu bylo domluveno, že začátkem roku 2024 najdeme kvalitní vína z ČR v jejich kamenných obchodech v Abú Dhabí a snad i na menu místních restaurací.
Účast mohla být uskutečněna díky Projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) s dotací od Ministerstva zemědělství. Podobně jako letošní incomingová mise do ČR, jejíž příprava trvala téměř dva roky, a která odstartovala proces vstupu českých a moravských vín na místní lukrativní a náročný trh.