Cílem online setkání bylo představit japonským partnerům české subjekty ze sedmi sektorů, které vynikají inovativní a technologickou povahou:
- Aerospace a Defence (LIAZ, PBS, UptimAI, Radalytica)
- AI & Digital (Memsource, NeuronSW, GuardIoT, Mycroft Mind)
- EcoTech (CleverFarm, ERC-TECH, NAFIGATE, KOMA MODULAR)
- HealthTech (APIGENEX, Contipro, České centrum pro fenogenomiku, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR)
- Kreativní průmysly (Flying Kale, More.is.More, OFFORM3D, VRgineers)
- Mobilita (Mileus, Umotional, INTENS Corporation, Eyedea Recognition)
- Pokročilé výrobní technologie (HiLASE, nanoSPACE, PARDAM, SVCS)
Inovační dny tak byly pro české inovativní firmy ideální příležitostí pro navázání vazeb s japonskými protějšky v daných oblastech, ať už se konkrétně jedná o spolupráci v rámci výzkumně-vývojových projektů, získání partnera pro místní zastoupení, či oslovení investora. V neposlední řadě akce rozšířila povědomí o českých kapacitách na jednom z nejinovativnějších trhů na světě.
Význam akce podtrhla účast celé řady vážených řečníků, včetně velvyslance České republiky v Japonsku pana Martina Tomča, který připomněl vládní Inovační strategii a vizi Czech Republic: The Country For The Future stejně jako existující vědecko-technickou spolupráci, např. ve formě společných projektů kofinancovaných českými a japonskými technologickými agenturami (TAČR, NEDO).
Česko-japonské inovační byly organizovány agenturou CzechInvest a JETRO ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tokiu, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Velvyslanectvím Japonska v Praze a NEDO. Jsou také součástí „Roku české vědy, školství a inovací“, které Velvyslanectví ČR v Tokiu vyhlásilo pro rok 2021.
Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko).