Dále pak štěpkovač značky Laski a v letošním roce se realizují dodávky mobilní čističky vody Hutira a vertikálního mlýnku značky Taurus, Chrudim. Rýsuje se další spolupráce a Velvyslanectví ČR v Rangúnu nabízí poznatky zájemcům, jak se do ní zapojit.
Velvyslanectví uspořádalo pro realizátory zahraniční rozvojové spolupráce a humanitární pomoci v poslední březnový den workshop „Jak správně vyplnit a prezentovat projektový identifikační formulář, jestliže chcete vyniknout a uspět mezi konkurencí“. Této události se zúčastnilo na 13 programových ředitelů místních nevládních neziskových organizací a sociálních podniků, přičemž polovinu z nich tvořili současní či nedávní implementační partneři zastupitelského úřadu v Rangúnu.
ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva
Hlavním záměrem uspořádané události bylo edukační vedení při plánování a přípravě projektových návrhů. Vedle poskytnuté edukace a zprostředkovaných rad, jak se co možná nejúspěšněji vyhnout případné penalizaci při posuzování projektových záměrů, byly rovněž prezentovány příklady dobré praxe v uplynulých letech.
Česká řešení pro zemědělství i zdravotnictví
Nadto byly prezentovány v rámci propojování rozvojových aktivit a ekonomické diplomacie ČR také možnosti zapojení českých řešení ze strany dlouhodobě spolupracující místní organizace Czech Business Yangon. Konkrétně se jednalo o prezentaci možných dodávek strojů a zařízení z katalogu Asociace zemědělské a lesnické techniky, dále o virtuální prohlídku výrobků a zařízení Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků či produktů a transferu technologií Asociace pro vodu ČR v rámci implementace malých lokálních projektů české rozvojové spolupráce v Myanmaru.
V následně rozprouděné diskuzi proběhlo vůči místním partnerům mimo jiné pobídnutí k vyjádření předběžného zájmu o zahrnutí českých řešení do budoucích návrhů malých lokálních projektů před připravovanou oborovou misi z oblasti zemědělského, potravinářského a lesnického průmyslu do Česka v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED, která se uskuteční během letošního května. Cílem je, aby tato řešení mohla být prostřednictvím zástupce zastupitelského úřadu v Rangúnu konzultována a případně již předjednána se zástupci českých společností.
Sedmý ročník rozvojových seminářů zastupitelského úřadu v Rangúnu lze i po čerstvé zkušenosti s ničivým zemětřesením v zemi na konci března celkově považovat za úspěšný. Hosté především ocenili praktičnost sdělených informací a prezentaci konkrétních možností zapojení českých řešení při budoucím plánování a realizaci malých lokálních projektů české rozvojové spolupráce na myanmarském území.
V případě zájmu o více informací a/nebo přímé zapojení do projektů rozvojové spolupráce ČR s Myanmarem se neváhejte obrátit na obchodně-ekonomický úsek zastupitelského úřadu v Rangúnu prostřednictvím e-mailové adresy: ales.marta@mzv.gov.cz.