Česká asociace umělé inteligence (ČAUI) přináší 30stránkový manuál, jehož cílem je poskytnout zaměstnancům českých firem a organizací srozumitelný přehled o současných i nastupujících trendech v oblasti deepfakes, o možnostech jejich detekce a autentizace, a o strategiích, které mohou využít k obraně proti těmto hrozbám.
Podle průzkumů více než 40 % lidí nedokáže poznat deepfake. Nyní si představte, že se 4 z 10 zaměstnanců vaší firmy v roce 2024 stanou obětí kybernetického útoku. Následky mohou být likvidační.
Podle ČAUI je nezbytné, aby si české firmy uvědomily, že deepfakes nejsou jen problémem velkých korporací nebo politických organizací. I vaše firma může podniknout relativně jednoduché kroky k minimalizaci dopadu škodlivých technik deepfake.
Obsah manuálu DEEPFAKE 2024
Manuál přináší jak srozumitelnou teorii, tak zcela konkrétní příklady a doporučení. Bonusem je pak vzor interní bezpečnostní směrnice.
- Úvod do světa deepfakes
- Dokážete ihned odhalit deepfake?
- Typy častých deepfake útoků na firmy
- Příklady konkrétních útoků a postupů
- Proč jsou deepfake útoky úspěšné?
- Nadcházející deepfake trendy
- Jak zkoumat a odhalovat deepfake?
- Software pro detekci deepfake obsahu
- Desatero obranné strategie pro české firmy
- Osvědčené postupy z praxe
- Vzor interní bezpečnostní směrnice
Materiál vznikl za podpory hlavních partnerů ČAUI, kterými jsou EY Česká republika, Analytics Data Factory, Legitas a členů asociace.
Ke stažení
Manuál DEEPFAKE 2024: Obranná strategie pro české firmy (PDF, 2,5 MB)