Během své návštěvy se setkala s generální ředitelkou Zuzanou Bubnovou a zakladatelem společnosti Vladimírem Velebným. „Vymyslet můžu cokoli, ale jestliže to nezrealizuji, tak je to k ničemu,“ řekl Vladimír Velebný, jehož vizionářský přístup vedl například k registrování více než 150 mezinárodních patentů.
Od svého založení v roce 1990 prošla společnost pozoruhodným vývojem, na jehož prvopočátku byly nyní už legendární cesty zeleným Favoritem po Evropě za účelem osobního setkávání s obchodními partnery, nebo také využití kuchyňského robotu ke zpracování prvních výrobků.
Náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková se netajila hlubokým obdivem. „Jsem nesmírně hrdá na společnost Contipro, a to nejen pro jejich smysluplný tah na branku a technicky do posledního detailu promyšlené postupy, ale především pro jejich silné emoční nastavení, kde jsou velmi patrné morální hodnoty, jako je úcta a respekt k místu, kde pracuji a žiji, ale také, a to především, ke svým zaměstnancům. Děkuji za to,“ uvedla Matoušková.
Zvlášť ji zaujal projekt Výzkumného a vývojového centra pro lékařské nanobiotechnologie, které už před pár lety Sdružení pro zahraniční investice AFI označilo jako investici s nejvyšším inovačním potenciálem v České republice.
Česku chybí moderní identita. Pojďme být aspoň v něčem světoví, říká šéf nanoasociace Jiří Kůs
Contipro se s nadšením věnuje nejen nanotechnologiím pro využití v biomedicínských aplikacích, ale také inovacím v oblasti tkáňového inženýrství, hojení ran a kloubní výživy. Například produkt Geloren, známý pro své unikátní účinky na klouby, je příkladem toho, jak mohou vědecké inovace zlepšovat kvalitu života lidí i zvířat.
„Jsme srdcaři a věříme naší kyselině hyaluronové,“ řekla s úsměvem Zuzana Bubnová, která je právem zařazována mezi nejvlivnější ženy v českém byznysu. Dodala, že společnost vyvinula také unikátní léčebné prostředky, které mohou vyléčit rány i tam, kde hrozí amputace.
Vladimír Velebný zdůraznil, že si od začátku zakládá na komplexním přístupu v celé společnosti. Ať už se jedná o vědu, výzkum nebo vývoj produktů, tak o spolupráci se všemi zaměstnanci a kolegy, protože teprve potom dává vše ten pravý smysl. A to je obzvlášť důležité pro naši pojivovou tkáň, jak upřesnil Vladimír Velebný: „Lidský organismus je plný potřebných bakterií, je také vybaven mechanismy, které ho dokážou opravit, tedy pokud se správně o ty přirozené mechanismy staráme a podporujeme je.“
Mezi krátkodobé cíle společnosti patří například rozšiřování portfolia Gelorenu nebo pokračování v experimentech zaměřených na osteoporózu s vědci ze slovenských Piešťan, které by mohly významně přispět k pokroku v oblasti výzkumu osteoporózy.
Je třeba dodat, že Contipro se věnuje nejen globálně uznávanému výzkumu a inovacím, ale také vzdělávání dětí, čímž podporuje jejich jedinečnost a potenciál.
Společnost je jednou z mála českých firem, které byly podpořeny přímo z Bruselu, a to v rámci sedmi evropských projektů. Náměstkyně Matoušková ocenila moderní a čisté prostředí společnosti, která klade důraz na lidský faktor a ukazuje cestu celému regionu. „Ctít etiku a morálku je cestou ku prospěchu nás všech. Našim dětem tím dáváme výbavu dobra, smysluplnosti, potřeby vzdělanosti a pracovitosti,“ uzavřela Michaela Matoušková.