Tematicky se workshop zaměřoval na konverzační AI jako optimální reprezentace dialogu, detekci odlehlých hodnot a novinek v modelování témat, sdílené modely reprezentace pro dialogy a open-source runtime systém pro dialogy. Odborníci zkoumali také možnosti, jak může umělá inteligence pomoci na tísňové lince.
Multikulturní týmy výzkumníků z etablovaných společností, univerzit a start-upů mohou díky vzájemné spolupráci dosáhnout v krátkém čase úžasných výsledků. Na Fakultě informačních technologií se tentokrát setkali výzkumné týmy ze Západočeské univerzity v Plzni, srbské University of Novi Sad a institucí IDIAP (Švýcarsko), Omilia (Řecko) a Telefónica (Španělsko). Z českých firem byly na workshopu zastoupeny společnosti Salted.CX, Phonexia a The Mama AI.
Setkání, které bylo neformálním follow-upem pracovní skupiny z Jelinek Summer Workshop on Speech and Language Technology 2023, kterou vedl Petr Schwarz z brněnského Speech@FIT, zpestřila také speciální networkingová akce, kde se setkalo přes padesát dalších zástupců firem a výzkumných týmů, aby navázali či posílili vzájemnou spolupráci.
Na tento formát navážou odborníci z brněnské techniky v mnohonásobně větším měřítku příští léto, kdy budou hostit akci, díky níž se Brno na dva měsíce stane hlavním městem řečových technologií, velkých jazykových modelů a umělé inteligence. Přijede více než stovka výzkumníků z více než třiceti univerzit, institucí a firem z celého světa.