Tyto úvěry lze čerpat na nákup nové zemědělské mechanizace, systémů zavlažování, vybavení farem, na nákup včelstev a zařízení včelínů, na fóliovníky a skleníky, zpracování ovoce a zeleniny, ochranné systémy proti kroupám, výstavbu a vybavení objektů pro skladování obilovin, ovoce a zeleniny, nákup dobytka pro zlepšení genetického stavu stád, a také zakládání nových sadů a vinohradů.
Oblast Vojvodiny se snaží také o podporu venkovských oblastí. V letošním roce hodlá investovat na udržení mladých lidí ve venkovských oblastech regionu 200 milionů dinárů. Granty jsou určeny na investice do fyzického majetku zemědělských podniků a podporu dalšího zpracování zemědělské produkce na farmách a v malých pivovarech. Příjemcem pobídek mohou být vlastníci farem ve věku 18 až 40 let a podpora je plánována jako nevratné prostředky, které mohou pokrýt až 90 % celkových způsobilých investičních nákladů.
Kromě toho by v průběhu září mělo Ministerstvo zemědělství, lesnictví a vodohospodářství Srbska vypsat veřejnou výzvu na čerpání nevratných prostředků v rámci projektu „Konkurenční zemědělství 2021“ (SKAP Project). Tento projekt je určen především pro malá a střední hospodářství na posílení konkurenceschopnosti v chovu dobytka.
Dá se očekávat, že v rámci těchto podpor se na srbském trhu opět uplatní čeští dodavatelé jalovic a inseminačních dávek, kteří zde mají velmi dobré jméno.
Ve Vojvodině, která je nejrozvinutější zemědělskou oblastí Srbska, se pak mohou uplatnit i čeští dodavatelé technologií pro zemědělství, pro které tato autonomní oblast vypsala své podpory.