Položil tak základy úspěšného ekosystému, na kterém se podařilo vybudovat významné počiny a přitáhnout k nim pozornost největších technologických gigantů.

V květnu 2024 představili odborníci z FIT VUT ve spolupráci se sdružením CESNET a společností Reflex CES dosud nejrychlejší síťovou akcelerační kartu, schopnou monitorovat datový tok až 400 gigabitů za sekundu.
V listopadu 2024 získal univerzitní start-up DYNANIC, vzniklý na půdě FIT VUT v roce 2021 pod názvem BrnoLogic, investici ve výši 14 milionů Kč od fondu Tensor Ventures a dalších andělských investorů.
DYNANIC vyvinul technologii, která zvyšuje efektivitu a propustnost programovatelných čipů FPGA, což je klíčové pro aplikace vyžadující vysoký výkon, zejména v souvislosti s rozvojem umělé inteligence a virtuální reality.

Vytváří operační systém k tomu, aby si zákazníci mohli programovat FPGA čipy bez zapojení nedostatkových a drahých odborníků. Mohou si tak koupit FPGA od libovolného výrobce, jako jsou Intel či AMD, kteří sami působí jako distributoři českého softwaru.
V kancelářích DYNANIC lze vidět velké množství karet od různých výrobců, kteří je sami do Brna posílají, aby byly s českým nástrojem kompatibilní. A netrvalo dlouho, než se start-up dostal do hledáčku firmy Microsoft, jednoho z největších provozovatelů datacenter a služeb umělé inteligence na světě. „Máme určité nabídky na odkup, ale nechceme se stát divizí jednoho hráče, chceme dodávat na celý trh,“ řekl e15 Pavol Korček, výkonný ředitel DYNANIC.