Předpokládá se, že toto odvětví bude v Británii rychle zvyšovat svůj podíl v potravinářském průmyslu. Výroba masa pomocí kultivace živočišných buněk by měla do roku 2035 pokrýt téměř čtvrtinu celosvětové spotřeby masa.
Specialisté z GovGrant zjistili, že britské firmy zaměřené na laboratorně vyráběné maso získaly investice ve výši 28,55 mil. liber a ve výši investic zaostávají v mezinárodním srovnání pouze za Izraelem, Nizozemskem, Singapurem a USA, kde Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) deklaroval, že laboratorně kultivované maso je bezpečné ke konzumaci.
Alec Griffiths, manažer duševního vlastnictví GovGrant uvedl: „Vzhledem k tomu, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v USA označil laboratorně pěstované maso za bezpečné, měl by se tento trh skutečně rozjet.“
Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory
Největší objem kapitálových investic ze všech společností v tomto odvětví ve Spojeném království získala společnost HigherSteaks. V celoevropském srovnání objemu investic do podobného druhu firem je tato společnost na šestém místě.
Výzkumný pracovník GovGrant, Adam Simmonds, doplnil: „Ačkoli je Spojené království o něco pozadu za USA, stále je v této oblasti předním inovátorem. Navíc zde existuje obrovská potenciální poptávka mezi spotřebiteli, což bude pro společnosti podnět k dalším inovacím a ochraně jejich produktů. Tato oblast by se mohla stát pro Spojené království zajímavou oblastí růstu zejména proto, že počet zemí, které disponují odbornými znalostmi pro výrobu tohoto druhu masa, je malý. Určitě dojde k dalšímu nárůstu investic do britských výrobců, kteří budou chtít plně využít nadcházejícího boomu poptávky.“