Zavedení takové daně pro výrobce vysoce zpracovaných potravin, jako jsou například šunka nebo sušenky, získalo podporu 53 % reprezentativního vzorku 2136 dospělých Britů. Proti zdanění výrobců potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru bylo pouze 19 % respondentů. Celkem 24 % z nich pak bylo proti zdanění výrobců vysoce zpracovaných potravin.
Adam Briggs, vedoucí pracovník Nadace pro zdraví, řekl, že tato zjištění představují příležitost pro novou britskou vládu přijímat odvážnější opatření v této oblasti s cílem zlepšit délku života ve zdraví a zároveň snížit sociální nerovnost. Mluvčí britského ministerstva zdravotnictví a sociální péče sdělil deníku The Guardian: „Prevence je lepší než léčba, a proto se nová vláda zaměří na to, aby se zdravotní péče přestala soustředit pouze na léčbu špatného zdravotního stavu, ale aby špatnému zdraví začala předcházet.“
Mezi sliby vládní strany v oblasti obezity patřil mimo jiné zákaz reklamy na nezdravé potraviny pro děti před devátou hodinou večerní v televizi, stejně jako zákaz prodeje energetických nápojů s vysokým obsahem kofeinu mladším 16 let. Již od 1. října 2022 platí v britských supermarketech regulace týkající se výrobků s vysokým obsahem tuku, soli a cukru, přičemž je zakázáno umísťovat tyto výrobky u vchodů do obchodů, na koncích gondol a také u pokladen, což zatím vedlo k poklesu spotřeby čokolády.